Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

Dożynki Prezydenckie w Spale - 2019

Utworzono dnia 02.10.2019

W dniach 14-15 września 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda wraz z małżonką, Pierwszą Damą RP Panią Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w Spalskich Dożynkach Prezydenckich, które nieprzerwanie od wielu lat dzierżą miano jednego z największych wydarzeń w regionie.

 

czytaj dalej na temat: Dożynki Prezydenckie w Spale - 2019

Wspieranie folkloru- dopozażenie zespołu Brzustowianie

Utworzono dnia 24.09.2019

 

 

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu dostało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury
w Warszawie w ramach programu „EtnoPolska 2019” na zadanie pn. „Wspieranie folkloru- doposażenie zespołu Brzustowianie”.

czytaj dalej na temat: Wspieranie folkloru- dopozażenie zespołu Brzustowianie

NARODOWE CZYTANIE „Polskich Nowel” w Inowłodzu

Utworzono dnia 09.09.2019

7 września 2019 roku  na dziedzińcu zamkowym w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie „Polskich Nowel”, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem  Pary Prezydenckiej. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE „Polskich Nowel” w Inowłodzu

Dni Gminy Inowłódz 2019

Utworzono dnia 03.09.2019

24 i 25 sierpnia odbyło się coroczne święto naszej gminy czyli Dni Gminy Inowłódz. Rozpoczęto już w sobotę, która była dniem sportowych zmagań. Na boisku szkolnym w Inowłodzu rozegrano po raz trzeci Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Inowłódz.

Więcej pod linkiem: https://www.inowlodz.pl/aktualno%C5%9Bci-gminne/3775-dni-gminy-inow%C5%82%C3%B3dz-2019

czytaj dalej na temat: Dni Gminy Inowłódz 2019

X PIKNIK RODZINNY W LICIĄŻNEJ

Utworzono dnia 14.08.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 10 sierpnia 2019 r. na terenie Świetlicy Wiejskiej w Liciążnej odbył się X Piknik  Rodzinny. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Pani Elżbieta Bernaciak Sołtys Wsi Liciążna, Rada Sołecka Wsi Liciążna, a więc Pani Grażyna Matusiak, Pani Renata Kowalska, Pani Lidia Pazura, Pani Elżbieta Gotner i Pani Maria Ośniecka; Pani Władysława Matusiak opiekun Świetlicy Wiejskiej w Liciążnej oraz Pan Henryk Matusiak Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Liciążnej. Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano wiele atrakcji, miedzy innymi: występy artystyczne, w których udział wzięli: Panie z Rady Sołeckiej, które wystąpiły ze specjalnie przygotowanym, jubileuszowym utworem, Pan Witold Zawistowski, Agnieszka i Sandra Kwiatek, Lena i Hania Bogdan, Beatka Janas i Julia Porczyk, pokazy wyścigów i akrobacji na moto crossach, miasteczko zabaw i konkursów dla dzieci, jazdę konno, grill, ognisko, poczęstunek oraz zabawę biesiadną z duetem JA - Band. Gwiazdą wieczoru był „Rzeczycki Sławomir”.

czytaj dalej na temat: X PIKNIK RODZINNY W LICIĄŻNEJ

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 97

W poprzednim tygodniu: 109

W tym miesiącu: 112

W poprzednim miesiącu: 502

Wszystkich: 53439

KASZTELANIA INOWŁODZKA