Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

1 września 2021 r. w Gminie Inowłódz

Utworzono dnia 01.09.2021

1 września łączy ze sobą dwa ważne wydarzenia: rozpoczęcie przez uczniów roku szkolnego oraz rocznicę wybuchu II wojny światowej. Rok szkolny 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Inowłodzu rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Inowłodzu, a następnie wszyscy zebrani udali się do „pamiątkowej płyty” poświęconej rozstrzelanym przez Niemców podczas II Wojny Światowej 30 mieszkańcom Inowłodza i okolic.

czytaj dalej na temat: 1 września 2021 r. w Gminie Inowłódz

Warsztaty rękodzieła

Utworzono dnia 31.08.2021

Zakończył się projekt realizowany przez Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2021” na zadanie pn. „Warsztaty rękodzieła- Powrót do tradycji ludowych”.

czytaj dalej na temat: Warsztaty rękodzieła

Podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im. Juliana Tuwima

Utworzono dnia 23.08.2021

21 sierpnia 2021 r. w sali koncertowej zamku w Inowłodzu odbyła gala podsumowująca IX Ogólnopolski Konkurs Poezji im. Juliana Tuwima. Literackie wydarzenie rozpoczęło się krótkim powitaniem wszystkich zebranych, po czym galę uświetnił występ zespołu poezji śpiewanej „DOOKOŁA”.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im. Juliana Tuwima

"Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

Utworzono dnia 19.08.2021

W niedzielę 15 sierpnia 2021 roku w całej Polsce odbyły się biegi poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych. W gminie Inowłódz wydarzenie to tradycyjnie odbyło się w Spale w pobliżu Domu Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich im. Adama Loreta odczytaniem Apelu Poległych.

czytaj dalej na temat: "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

Projekt pn. „Sieć na kulturę w podregionie piotrkowskim”

Utworzono dnia 13.08.2021

Informujemy, że Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu bierze udział w projekcie pn. „Sieć na kulturę w podregionie piotrkowskim”.

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci w wieku 10-14 poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie, w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia z tematu projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.

czytaj dalej na temat: Projekt pn. „Sieć na kulturę w podregionie piotrkowskim”

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 90

W poprzednim tygodniu: 180

W tym miesiącu: 40

W poprzednim miesiącu: 771

Wszystkich: 73902

KASZTELANIA INOWŁODZKA