Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

Utworzono dnia 09.05.2019

09 maja 2019 roku w ramach Tygodnia Bibliotek na Zamku w Inowłodzu odbyło  się spotkanie autorskie z Panią Anną Onichimowską – autorką bestsellerowych powieści dla dzieci i młodzieży, sztuk radiowych, telewizyjnych i teatralnych oraz scenariuszy filmowych, laureatką ponad dwudziestu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce

Utworzono dnia 29.04.2019

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

 

czytaj dalej na temat: Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce

Podsumowanie Projektów Wielkanocnych

Utworzono dnia 18.04.2019

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Wiąże się z wieloma tradycjami, sięgającymi nawet XIV wieku. Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu kultywując Wielkanocne tradycje realizowało w dniach 29 marca – 13 kwietnia 2019 r. następujące projekty:

 

czytaj dalej na temat: Podsumowanie Projektów Wielkanocnych

Święta Wielkanocne zamek nieczynny

Utworzono dnia 17.04.2019

Informujemy, że z uwagi na Święta Wielkanocne zamek będzie nieczynny dla zwiedzających od dnia 20.04.2019 r. do 22.04.2019 r. W piątek 19 kwietnia 2019 r. zamek czynny do godz. 15:00.

Pierwsze miejsce KGW Brzustów podczas XVI Powiatowego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych w Będkowie.

Utworzono dnia 09.04.2019

Ze Świętami Wielkanocnymi związane są liczne tradycje ludowe. O podtrzymanie tych tradycji dbają zarówno Organizatorzy jak i uczestnicy Powiatowego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych. W Będkowie konkurs odbył się już po raz szesnasty. Komisja konkursowa oceniała Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu tomaszowskiego. Gospodynie rywalizowały w 5 kategoriach: tradycyjny stół wielkanocny, palma wielkanocna tradycyjna, palma wielkanocna współczesna, pisanka wykonana w sposób tradycyjny oraz pisanka wykonana metodą współczesną. Panie z KGW Brzustów wywalczyły I miejsce w kategorii pisanka współczesna, a trzeba przyznać że konkurencja była nie mała. Nasze panie przygotowały pisankę poświęconą 20-leciu Powiatu Tomaszowskiego.

czytaj dalej na temat: Pierwsze miejsce KGW Brzustów podczas XVI Powiatowego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych w Będkowie.

Kurka Wielkanocna - Warsztaty

Utworzono dnia 03.04.2019

Zapraszamy serdecznie na warsztaty pt. "KURKA WIELKANOCNA".
Będziemy szyć kolorowe kury, kurki, kogutki i kurczaki z filcu.
Pamiętajcie!
Piątek 5 kwietnia 2019 r. godz. 15:00
Zamek w Inowłodzu.

czytaj dalej na temat: Kurka Wielkanocna - Warsztaty

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 17

W poprzednim tygodniu: 154

W tym miesiącu: 366

W poprzednim miesiącu: 674

Wszystkich: 52659

KASZTELANIA INOWŁODZKA