Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

TRADYCJA BICIA MASŁA W LUBOCHNI

Utworzono dnia 12.06.2017

W sobotę 10 czerwca na stadionie sportowym w Lubochni odbył się X Lubocheński Festiwal Masła.

Główną atrakcją imprezy był konkurs ubijania masła, w którym rywalizowały panie z kół gospodyń wiejskich gmin powiatu tomaszowskiego. W tym roku w konkursie gminę Inowłódz reprezentowały panie z KGW w Brzustowie.  Wykonane masło oceniane było według następujących kryteriów: czas wykonania, wygląd masła, smak masła, estetyka, oryginalność podania. Nasze panie w zmaganiach ubijania masła zdobyły II nagrodę. 

Po konkursie organizatorzy częstowali gości chlebem z pysznym świeżutkim masłem. Imprezie towarzyszyły koncerty zespołu MIG, Mr Sebii, Magdaleny Dudzic, Red Guitars, Cover Czerwone Gitary oraz Connect.

Imprezę zakończyła zabawa biesiadna. To była doskonała impreza dla smakoszy masła.

Bo przecież nie ma nic lepszego niż kromka chleba z prawdziwym masłem. Palce lizać!

Tekst i foto: B. Maciejczyk

czytaj dalej na temat: TRADYCJA BICIA MASŁA W LUBOCHNI

X Powiatowe Miodobranie w Żelechlinku

Utworzono dnia 05.06.2017

4 czerwca w Żelechlinku odbyło się X Powiatowe Miodobranie, Gminę Inowłódz reprezentowało KGW Dąbrowa

czytaj dalej na temat: X Powiatowe Miodobranie w Żelechlinku

Dzień Dziecka w zamku z Teatrem Arlekin

Utworzono dnia 02.06.2017

2 czerwca Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu zorganizowało dla dzieci niespodziankę z okazji Dnia Dziecka w ramach projektu „Lalki bliżej dziecka”. Dzieci przywitała Pani Barbara Maciejczyk Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu​, która z tej okazji złożyła im również życzenia. Aktorzy poprowadzili warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej, podczas których dzieciaki uczyły się dykcji i obsługi lalek, m.in. marionetek, kukiełek, mapetów. Dowiedziały się również,  jak ciężko wcielić się w rolę takiej laleczki i przedstawić scenkę z jej użyciem, czego mogły doświadczyć samodzielnie. Po zajęciach do starszaków dołączyli ich młodsi koledzy z kl 0 oraz przedszkola i już wspólnie obejrzeli spektakl teatralny „ O Ignasiu, który nie lubił szkoły”. Była to pełna emocjonujących przygód opowieść o chłopcu, który uciekł ze szkoły do świata swojej wyobraźni. Wędrówka okazuje się dobrą lekcją, która prowadzi naszego bohatera do szkolnej biblioteki. Po spektaklu dzieci zaproszono na słodki poczęstunek, a następnie do obejrzenia wystawy lalek teatralnych przygotowanej przez Teatr Lalek Arlekin w Łodzi. Atrakcje zorganizowane tego dnia dofinansowano ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tekst i foto: M. Werkowska

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka w zamku z Teatrem Arlekin

Majówka z okazji Dnia Matki w Liciążnej

Utworzono dnia 31.05.2017


W piękne majowe popołudnie w dniu 26 maja 2017 roku w świetlicy wiejskiej  w  Liciążnej  odbyła  się  Majówka  z  okazji Dnia Matki. Piosenkę powitalną o Matce  zaśpiewała   Władysława Matusiak. Następnie  wystąpiły  dzieci i młodzież   recytując   wiersze. W  koncercie  życzeń  dla  mam  zagrał  na  gitarze i zaśpiewał  Pan Witold  Zawistowski. Wójt Gminy  Inowłódz  Pan  Bogdan  Kącki  i  Sołtys  Pani  Elżbieta Bernaciak  złożyli   życzenia  dla wszystkich  mam. Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek i rozdano bukieciki  kwiatów  oraz  zaśpiewano 100 lat.  Było bardzo wzruszająco i radośnie.

Relacja: Władysława Matusiak

czytaj dalej na temat: Majówka z okazji Dnia Matki w Liciążnej

Najsmaczniejsze potrawy z Królowej Woli

Utworzono dnia 30.05.2017

 

W niedzielę 28 maja 2017 r. W Czerniewicach odbył się XVI Powiatowy Konkurs Kulinarny Potraw Regionalnych. Gminę Inowłódz reprezentowało KGW z Królowej Woli. Gospodynie przygotowały wspaniałe potrawy kuchni romskiej i zdobyły I miejsce. Gratulujemy!

czytaj dalej na temat: Najsmaczniejsze potrawy z Królowej Woli

X Jubileuszowy Wernisaż Obrazów Muzyką Malowanych

Utworzono dnia 26.05.2017

26 maja br. na Zamku w Inowłodzu odbył się już po raz dziesiąty Wernisaż Obrazów Muzyką Malowanych pn. „Letnie marzenia”. Organizatorami wydarzenia byli: GCK w Inowłodzu, SAP w Tomaszowie Maz., ZPAP Okręgu Łódzkiego. Tego popołudnia swój talent muzyczny zaprezentowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Mazowieckim im. prof. Tadeusza Wrońskiego. W dalszej kolejności wystąpiły Panie: Elżbieta Jakóbczyk, Elżbieta Ołubek oraz Barbara Skawińska przedstawiając wspaniałą interpretację utworów poetyckich, natomiast pięknym śpiewem urzekali widzów Pani Beata Niedzielska oraz Panowie Piotr Iwanicki oraz Mieczysław Kincel. Tradycyjnie nie zabrakło koncertu muzycznego Pana Lecha Kozdroja. Po części artystycznej zgromadzeni goście z zainteresowaniem oglądali wystawę prac malarskich. To wyjątkowe jubileuszowe spotkanie było okazją do szczególnych podziękowań a także wspomnień. 

​Tekst: A. Ciołak

 
czytaj dalej na temat: X Jubileuszowy Wernisaż Obrazów Muzyką Malowanych

Grand Prix dla „Cekinek”

Utworzono dnia 21.05.2017


20 maja 2017 r. w piękną słoneczną sobotę na scenie letniej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbył się III Rzeczycki Przegląd  Spotkań z Folklorem.  W tym roku w przeglądzie wzięło udział siedem zespołów: Zespól Ludowy Mali Rzeczycanie, Szkolny Zespół Ludowy Podchlebnicki z Rawy Mazowieckiej, Zespół Pieśni i Tańca Mali Lubochnianie – grupa najmłodsza z Lubochni, Zespół Pieśni i Tańca Gorzkowice z gminy Gorzkowice, Zespół Pieśni i Tańca Mali Lubochnianie – grupa średnia z Lubochni, Zespół Taneczny Wybryk z Rzeczycy oraz Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy Cekinki z  gminy Inowłodz. Zespół Cekinki pod kierownictwem Zbigniewa Kosylaka zaprezentował wysoki poziom artystyczny.  Młodzi artyści z wielką gracją wykonali pieśni i tańce Regionu Opoczyńskiego, stąd Komisja jednogłośnie przyznała  młodym artystom  najwyższą nagrodę Grand Prix. Zespół Cekinki silnie wspierał obecny na Przeglądzie  Wójt Gminy Pan Bogdan Kącki, który w nagrodę zaprosił cały zespół na lody. Gratulacje i brawa dla  Zespołu. Tak trzymać! Życzymy młodym artystom powodzenia i kolejnych sukcesów.

Tekst: Barbara Maciejczyk

 
czytaj dalej na temat: Grand Prix dla „Cekinek”

Warsztaty szycia ozdób – dzień drugi Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Utworzono dnia 19.05.2017

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, a jednocześnie w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich na zamku w Inowłodzu 19 maja odbyły się warsztaty szycia ozdób. Wspólna zabawa nie tylko uczyła wspólnej integracji, kreatywności, wyrabiała u dzieci sprawność manualną i wiary w możliwość uszycia wszystkiego z niczego, ale i bawiła. Po skończonych zajęciach dzieci otrzymały słodki upominek i balony z logo Funduszy Europejskich. Wszystkie prace wykonane przez dzieci zostaną wręczone Mamom w dniu ich święta.

M. Gadomska

 
czytaj dalej na temat: Warsztaty szycia ozdób – dzień drugi Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 102

W poprzednim tygodniu: 138

W tym miesiącu: 460

W poprzednim miesiącu: 1141

Wszystkich: 32436