Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

Otwarcie szczególnej ekspozycji muzealnej w Zamku

Utworzono dnia 03.10.2019

Wspominaliśmy na początku bieżącego roku na łamach naszego gminnego biuletynu o naszym zamiarze upamiętnienia wybitnego inowłodzianina, p. Józefa Pruskiego.

Gwoli przypomnienia sylwetki bohatera wypada tylko wspomnieć, że był podoficerem zawodowym – plutonowym w elitarnym 7 Pułku Ułanów Lubelskich, przeszedł z tym pułkiem cały szlak bojowy 1939r, następnie służył i walczył w oddziale  mjr HUBALA, po jego likwidacji działał w konspiracji warszawskiej i skierniewickiej ZWZ – AK, zaś po wojnie ukończył Szkołę Oficerską Broni Pancernej i przez krótki czas był oficerem zawodowym (w stopniu chorążego). 

czytaj dalej na temat: Otwarcie szczególnej ekspozycji muzealnej w Zamku

Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie - 2019

Utworzono dnia 02.10.2019

W sobotę, 28 września br. odbyło się XIV Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie. Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonali: Pan Mariusz Węgrzynowski - Starosta Tomaszowski wraz z Wójtem Gminy Inowłódz Panem Bogdanem Kąckim. W muzyczny i ludowy nastrój wszystkich zebranych wprowadził Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki”, który zaprezentował swój program artystyczny. Następnie wystąpił Zespół Ludowy „Brzustowianie”. Dla zespołu był to szczególny występ, gdyż na scenie obchodził Jubileusz 35-lecia istnienia.

czytaj dalej na temat: Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie - 2019

Dożynki Prezydenckie w Spale - 2019

Utworzono dnia 02.10.2019

W dniach 14-15 września 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda wraz z małżonką, Pierwszą Damą RP Panią Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w Spalskich Dożynkach Prezydenckich, które nieprzerwanie od wielu lat dzierżą miano jednego z największych wydarzeń w regionie.

 

czytaj dalej na temat: Dożynki Prezydenckie w Spale - 2019

Wspieranie folkloru- dopozażenie zespołu Brzustowianie

Utworzono dnia 24.09.2019

 

 

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu dostało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury
w Warszawie w ramach programu „EtnoPolska 2019” na zadanie pn. „Wspieranie folkloru- doposażenie zespołu Brzustowianie”.

czytaj dalej na temat: Wspieranie folkloru- dopozażenie zespołu Brzustowianie

NARODOWE CZYTANIE „Polskich Nowel” w Inowłodzu

Utworzono dnia 09.09.2019

7 września 2019 roku  na dziedzińcu zamkowym w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie „Polskich Nowel”, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem  Pary Prezydenckiej. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE „Polskich Nowel” w Inowłodzu

Dni Gminy Inowłódz 2019

Utworzono dnia 03.09.2019

24 i 25 sierpnia odbyło się coroczne święto naszej gminy czyli Dni Gminy Inowłódz. Rozpoczęto już w sobotę, która była dniem sportowych zmagań. Na boisku szkolnym w Inowłodzu rozegrano po raz trzeci Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Inowłódz.

Więcej pod linkiem: https://www.inowlodz.pl/aktualno%C5%9Bci-gminne/3775-dni-gminy-inow%C5%82%C3%B3dz-2019

czytaj dalej na temat: Dni Gminy Inowłódz 2019

X PIKNIK RODZINNY W LICIĄŻNEJ

Utworzono dnia 14.08.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 10 sierpnia 2019 r. na terenie Świetlicy Wiejskiej w Liciążnej odbył się X Piknik  Rodzinny. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Pani Elżbieta Bernaciak Sołtys Wsi Liciążna, Rada Sołecka Wsi Liciążna, a więc Pani Grażyna Matusiak, Pani Renata Kowalska, Pani Lidia Pazura, Pani Elżbieta Gotner i Pani Maria Ośniecka; Pani Władysława Matusiak opiekun Świetlicy Wiejskiej w Liciążnej oraz Pan Henryk Matusiak Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Liciążnej. Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano wiele atrakcji, miedzy innymi: występy artystyczne, w których udział wzięli: Panie z Rady Sołeckiej, które wystąpiły ze specjalnie przygotowanym, jubileuszowym utworem, Pan Witold Zawistowski, Agnieszka i Sandra Kwiatek, Lena i Hania Bogdan, Beatka Janas i Julia Porczyk, pokazy wyścigów i akrobacji na moto crossach, miasteczko zabaw i konkursów dla dzieci, jazdę konno, grill, ognisko, poczęstunek oraz zabawę biesiadną z duetem JA - Band. Gwiazdą wieczoru był „Rzeczycki Sławomir”.

czytaj dalej na temat: X PIKNIK RODZINNY W LICIĄŻNEJ

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 134

W poprzednim tygodniu: 204

W tym miesiącu: 756

W poprzednim miesiącu: 339

Wszystkich: 56473

KASZTELANIA INOWŁODZKA