Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

Tuwimowskie klimaty w Inowłodzu po raz piąty

Utworzono dnia 13.08.2017

12 sierpnia 2017 r. w sali koncertowej zamku w Inowłodzu odbyła się V jubileuszowa gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs Poezji im. Juliana Tuwima.  Wydarzenie rozpoczęto ludowym akcentem, którym był występ Zespołu Ludowego „Królowanie”. Następnie gości powitała Pani Barbara Maciejczyk Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu. Dalszą część wydarzenia poprowadził Pan Andrzej Zamora. Po odczytaniu protokołu Jury Konkursu głos zabrał przewodniczący Pan Andrzej Zaniewski, który nawiązał do działalności ZAIKS – u oraz potrzeby wspierania twórczości poetyckiej. Zaraz po Nim prelekcję na temat Tuwima i Jego związków z Inowłodzem wygłosił Pan Jan Zdzisław Brudnicki. W dalszej kolejności obecni laureaci konkursu prezentowali nagrodzone prace. Po interpretacjach własnych utworów przez laureatów głos zabrał Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, po czym dokonano wręczenia nagród. Nagrody i dyplomy gratulacyjne wręczyli członkowie jury, Pan Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz oraz Pani Barbara Maciejczyk Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu.

czytaj dalej na temat: Tuwimowskie klimaty w Inowłodzu po raz piąty

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ogłoszonego podczas Nocy Świętojańskiej – Otwarcia lata w Inowłodzu

Utworzono dnia 10.08.2017

Wracamy do naszego konkursu fotograficznego na fotografię reportażową, który odbywał się podczas Nocy Świętojańskiej – Otwarcia lata w Inowłodzu. Uprzejmie informujemy, że ogłoszenie wyników konkursu, zgodnie z regulaminem konkursu, odbędzie się podczas Dni Inowłodza, 20 sierpnia, na głównej scenie OSiRu  między godziną 15.00 a 17.30. Tam też zwycięzcom konkursu wręczone zostaną nagrody. Nagrodzone i wyróżnione prace  tego dnia wyeksponowane będą na terenie OSiRu obok Obozu Kasztelanii Inowłodzkiej. Od 21 sierpnia nagrodzone i wyróżnione zdjęcia będzie można oglądać na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu.

 

czytaj dalej na temat: Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ogłoszonego podczas Nocy Świętojańskiej – Otwarcia lata w Inowłodzu

Warsztaty decoupage w inowłodzkim zamku

Utworzono dnia 10.08.2017

9 sierpnia w zamku, w ramach działań wakacyjnych Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu odbyły się warsztaty decoupage, które poprowadziła Pani Jadwiga Lasecka – instruktor. Licznie przybyłych uczestników powitała Pani Barbara Maciejczyk Dyrektor GCK. Podczas kilkugodzinnych warsztatów zebrani nauczyli się ozdabiania techniką decoupage przedmiotów użytku codziennego, jak dzbanki, deski do krojenia, słoiki, szkatułki, czy kubki. Efektem pracy są wspaniałe dzieła, które mogą stanowić upominek okolicznościowy.

Tekst i foto: M. Werkowska

czytaj dalej na temat: Warsztaty decoupage w inowłodzkim zamku

Bezpłatne szkolenie z zakresu języka angielskiego od podstaw - Fundacja RAZEM

Utworzono dnia 02.08.2017

Fundacja RAZEM zaprasza do udziału Bezpłatnym szkoleniu z zakresu języka angielskiego od podstaw (A1 i A2):
·         120 godzin (zajęcia 2 x w tygodniu po 3 godziny)
·         bezpłatne pomoce dydaktyczne
·         międzynarodowy Certyfikat
Dla osób w wieku 18 lat i więcej, mieszkańców obszarów wiejskich w woj. Łódzkim z wykształceniem najwyżej gimnazjalnym (mogą być uczniowie szkół średnich pod warunkiem, że w chwili przystąpienia do projektu jeszcze jej nie ukończyli).
Rozpoczęcie – w ciągu 2 tygodni od zebrania się grupy szkoleniowej (12 osób)

Do pobrania: formularz zgłoszeniowy

czytaj dalej na temat: Bezpłatne szkolenie z zakresu języka angielskiego od podstaw - Fundacja RAZEM

15 sierpnia Zamek nieczynny

Utworzono dnia 02.08.2017

GMINNE CENTRUM KULTURY W INOWŁODZU

INFORMUJE, ŻE W DNIU 15 SIERPNIA 2017 R. 

ZAMEK BĘDZIE NIECZYNNY

czytaj dalej na temat: 15 sierpnia Zamek nieczynny

Góralskie klimaty w Inowłodzu czyli "Kolory Polski"

Utworzono dnia 30.07.2017

29 lipca do Inowłodza zawitał po raz kolejny Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Trzeba przyznać, że wydarzenie to i koncerty odbywające się w ramach festiwalu mają rzeszę miłośników. Są fani, którzy wędrują razem z festiwalem i odwiedzają każde miejsce koncertowe, a są również tacy, którzy obierają konkretne miasto czy miejscowość. Do takich miejscowości należy Inowłódz, do którego co rok na „Kolory Polski” przybywa tłum widzów zauroczonych klimatem i wyjątkowością tego miejsca.

czytaj dalej na temat: Góralskie klimaty w Inowłodzu czyli "Kolory Polski"

Warsztaty Decoupage

Utworzono dnia 26.07.2017

Inowłodzki "MAM TALENT"

Utworzono dnia 26.07.2017

Śpiewasz, tańczysz, recytujesz, grasz na instrumencie, lub posiadasz talent, który chcesz pokazać na scenie? Zgłoś swój udział do Inowłodzkiego Mam Talent. 
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 11 sierpnia 2017 r. mailowo: goktuwima@interia.pl, sport@inowlodz.pl, 
lub w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu, ul. Zamkowa 7, 97-215 Inowłódz, tel. 44 710 18 54 lub 44 726 01 34

Do pobrania: 
Regulamin Konkursu

Karta zgłoszenia

czytaj dalej na temat: Inowłodzki "MAM TALENT"

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 36

W poprzednim tygodniu: 160

W tym miesiącu: 766

W poprzednim miesiącu: 529

Wszystkich: 34855