Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

Pysznie w Czerniewicach

Utworzono dnia 17.06.2019

16 czerwca 2019 w Czerniewicach królowały smaczne potrawy regionalne, a to za sprawą XVIII Powiatowego Konkursu Potraw Regionalnych. To właśnie region pomorza i mazur były tematem przewodnim konkursu, w którym udział wzięły reprezentacje gmin z terenu powiatu tomaszowskiego.

czytaj dalej na temat: Pysznie w Czerniewicach

Lubocheński Festiwal Masła 2019

Utworzono dnia 05.06.2019

Ubijanie masła to nie łatwe zadanie, przekonali się o tym uczestnicy Powiatowego Konkursu Ubijania Masła w Lubochni, który odbył się 2 czerwca. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Gminy w Lubochni, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni oraz KGW z terenu Gminy Lubochnia. Gminę Inowłódz Reprezentował Zespół Ludowy „Brzustowianie” w składzie: Mirosława Olas, Kazimierz Konewka oraz Wiesław Jędryka. 

 

czytaj dalej na temat: Lubocheński Festiwal Masła 2019

Dzień Matki w Liciążnej

Utworzono dnia 29.05.2019

W dniu 26 maja 2019 r. w Świetlicy Wiejskiej w Liciążnej, odbyło się spotkanie Mam z okazji „Dnia Matki”. Organizatorami byli: Opiekun Świetlicy, Sołtys i Rada Sołecka.

czytaj dalej na temat: Dzień Matki w Liciążnej

XV edycja Wernisażu Sztuka na Zamku pod hasłem „Kolory miłości”

Utworzono dnia 28.05.2019

W piątkowe popołudnie 24 maja w Zamku w Inowłodzu odbył się Wernisaż Sztuka na Zamku. XV edycja wernisażu przebiegła pod hasłem „Kolory miłości”. Pod tym samym tytułem SAP z Tomaszowa Mazowieckiego przygotował wystawę obrazów.

czytaj dalej na temat: XV edycja Wernisażu Sztuka na Zamku pod hasłem „Kolory miłości”

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

Utworzono dnia 09.05.2019

09 maja 2019 roku w ramach Tygodnia Bibliotek na Zamku w Inowłodzu odbyło  się spotkanie autorskie z Panią Anną Onichimowską – autorką bestsellerowych powieści dla dzieci i młodzieży, sztuk radiowych, telewizyjnych i teatralnych oraz scenariuszy filmowych, laureatką ponad dwudziestu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce

Utworzono dnia 29.04.2019

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

 

czytaj dalej na temat: Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 134

W poprzednim tygodniu: 204

W tym miesiącu: 756

W poprzednim miesiącu: 339

Wszystkich: 56473

KASZTELANIA INOWŁODZKA