Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2021”

Utworzono dnia 05.05.2021

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2021” na zadanie pn. „Warsztaty rękodzieła- Powrót do tradycji ludowych”.

Wartość ogólna zadania: 11.590,00 zł

Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury: 10.000,00 zł

W ramach programu pn. „Warsztaty rękodzieła- Powrót do tradycji ludowych” zaplanowane są warsztaty rękodzielnicze, mające na celu stworzenia warunków dla wzmocnienia lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym oraz ukazania tradycyjnej spuścizny naszego regionu. Projekt ten ma na celu upowszechnianie wiedzy i umiejętności na temat dziedzictwa kulturowego młodemu pokoleniu. Zadanie przewiduje 8 spotkań warsztatowych, prowadzone będą w czterech dziedzinach: 2 dniowych warsztatów z garncarstwa, 2 dniowych warsztatów z wycinanki ludowej, 2 dniowych warsztatów z szydełkowania i 2 dniowych warsztatów
z wikliny.

czytaj dalej na temat: Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2021”

Gminne Obchody 230 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 04.05.2021

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Inowłodzu kojarzą się z pięknym, biało-czerwonym tłumem mieszkańców śpiewającym Mazurka Dąbrowskiego.

czytaj dalej na temat: Gminne Obchody 230 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Projekt - „Mała książka - wielki człowiek”

Utworzono dnia 24.03.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Inowłodzu bierze udział w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym „Mała książka - wielki człowiek”, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Serdecznie zapraszamy. 

czytaj dalej na temat: Projekt - „Mała książka - wielki człowiek”

Wielkanocny Konkurs Plastyczny

Utworzono dnia 22.03.2021

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu ogłosiło konkurs pt. „Wielkanocny Konkurs Plastyczny”, który składał się z dwóch kategorii: „Stroik Wielkanocny” oraz „Jajko Wielkanocne”. Dzieci i młodzież z Gminy Inowłódz ochoczo odpowiedziały na ogłoszenie i we wszystkich kategoriach zostały zgłoszone 43 prace. Komisja konkursowa, która obradowała w dniu 18 marca 2021 r. w składzie:

1. Pani Ewelina Madej - przewodnicząca

2. Pani Dominika Mizerska

3. Pani Emilia Karwat

oceniała prace zgłoszone w kategorii „Stroik Wielkanocny” - 32 stroiki w V grupach wiekowych:

czytaj dalej na temat: Wielkanocny Konkurs Plastyczny

SZTUKA LUDOWA WSI KRÓLOWA WOLA W ZBIORACH POLSKICH MUZEÓW – NOWA WYSTAWA W IZBIE PAMIĘCI

Utworzono dnia 05.03.2021

Królowa Wola, obok Zakościela, Liciążnej czy Rzeczycy, w II połowie XX w. była jednym z głównych ośrodków twórczości ludowej w regionie rawskim. Kultywowaniem tradycji ludowych zajmowało się kilkanaście mieszkanek wsi, które tworzyły w różnych dziedzinach sztuki ludowej tj. tkactwo, wycinankarstwo, koronkarstwo, pisankarstwo, hafciarstwo. Twórczynie z Królowej Woli swoje prace prezentowały na wielu konkursach oraz przeglądach na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Dostrzegając unikatowość rzemiosła mieszkanek Królowej Woli wielu etnografów i muzealników starało się o pozyskanie ich prac do swoich kolekcji. Dzięki tym zabiegom wiele artefaktów zachowało się do dnia dzisiejszego.

czytaj dalej na temat: SZTUKA LUDOWA WSI KRÓLOWA WOLA W ZBIORACH POLSKICH MUZEÓW – NOWA WYSTAWA W IZBIE PAMIĘCI

Konkurs "Stroik Bożonarodzeniowy"

Utworzono dnia 18.12.2020

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu ogłosiło konkurs na najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Tworzenie stroików to piękna Bożonarodzeniowa tradycja, więc dzieci i młodzież z Gminy Inowłódz ochoczo odpowiedziały na ogłoszony konkurs i we wszystkich kategoriach zostało zgłoszonych 46 stroików. Komisja konkursowa, która obradowała w dniu 15 grudnia 2020 r. w składzie:

Pani Ewa Korzeniewska – Przewodnicząca,

Pani Wioletta Nockowska,

Pani Małgorzata Gadomska;

dokonała wyboru najpiękniejszych stroików.

czytaj dalej na temat: Konkurs "Stroik Bożonarodzeniowy"

INOWŁODZKIE, ZAKRĘCONE, CZERWONE SERCE

Utworzono dnia 04.12.2020

W dniu 4 grudnia br. na Placu Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu zamontowane zostało INOWŁODZKIE, ZAKRĘCONE, CZERWONE SERCE, zakupione przez Gminę Inowłódz, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Na co dzień spotykamy się z wieloma akcjami charytatywnymi - zbiórkami plastikowych nakrętek, które skupowane są przez firmy recyklingowe, a następnie przetwarzane.

czytaj dalej na temat: INOWŁODZKIE, ZAKRĘCONE, CZERWONE SERCE

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 90

W poprzednim tygodniu: 180

W tym miesiącu: 40

W poprzednim miesiącu: 771

Wszystkich: 73902

KASZTELANIA INOWŁODZKA