Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

XVIII Gminny Koncert Kolęd

Utworzono dnia 11.01.2020


Tradycja Gminnego Kolędowania w Domu Ludowym w Królowej Woli towarzyszy mieszkańcom naszej gminy od 18 lat. Jest to cykliczne wydarzenie, którego celem jest podkreślenie wyjątkowego charakteru świąt Bożego Narodzenia oraz zachęta do wspólnego śpiewu. Zbiorowe śpiewanie kolęd jest czymś, co ludzi bardzo zbliża, daje im radość ze wspólnego spotkania oraz dostarcza wielu przyjemnych emocji. Taki właśnie był XVIII Gminny Koncert Kolęd, który odbył się 10 stycznia. 

czytaj dalej na temat: XVIII Gminny Koncert Kolęd

Gminny Koncert Kolęd

Utworzono dnia 07.01.2020

Serdecznie zapraszamy na kolejny już Gminny Koncert Kolęd. Spotkamy się w Domu Ludowym w Królowej Woli, w piątek 10 stycznia 2020 roku.
Gminny Koncert Kolęd to doskonała okazja do przedłużenia najpiękniejszego czasu w roku Świat Bożego Narodzenia oraz związaną z nimi tradycją śpiewania kolęd.
Podczas wydarzenia zaprezentują się podmioty artystyczne z terenu Gminy Inowłódz. Wstęp na koncert jest bezpłatny, zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania.

czytaj dalej na temat: Gminny Koncert Kolęd

Zagwiazdkowani

Utworzono dnia 17.12.2019

14 grudnia na Zamku w Inowłodzu miało miejsce podsumowanie projektu „Zagwiazdkowani – w oczekiwaniu na Boże Narodzenie”. Wydarzenie uświetnił występ Gminnego Dziecięco – Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Cekinki”, który zaprosił do wspólnego kolędowania wszystkich zgromadzonych. Wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego. W Zamku otwarta została również wystawa zdjęć z wydarzenia „Gwiazdka z Ino”. Wyjątkowemu spotkaniu towarzyszyła prawdziwie świąteczna atmosfera, w klimatycznym wnętrzu Zamkowym. Zaskoczeniem było przybycie Mikołaja, który obdarował wszystkich i tych młodszych, i starszych upominkami oraz bardzo chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć.

czytaj dalej na temat: Zagwiazdkowani

Obrady Konwentu Kapituły Rycerstwa Polskiego w Zamku w Inowłodzu

Utworzono dnia 26.11.2019

W dniach 23-24 listopada 2019 r. w Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbywały się obrady Konwentu Kapituły Rycerstwa Polskiego. Obrady zakończyły się w niedzielę, wspólnym uczestnictwem członków Konwentu w Mszy Świętej, w kościele pod wezwaniem Św. Michała w Inowłodzu.

czytaj dalej na temat: Obrady Konwentu Kapituły Rycerstwa Polskiego w Zamku w Inowłodzu

KGW Królowa Wola na Regionalnym Konkursie Darcia Pierza w Rzeczycy

Utworzono dnia 26.11.2019

23 listopada 2019 r. w Rzeczycy odbył się XIX Regionalny Konkurs Darcia Pierza. W konkursie wzięły udział reprezentacje z powiatu tomaszowskiego, a także z gminy Bójce i Poświętne. Gminę Inowłódz w konkursie reprezentowały Panie z KGW Królowa Wola, które zajęły drugie miejsce. Zwycięzyła reprezentacje KGW Bedków. W trakcie pierzanej rywalizacji występowały zespoły ludowe z Gminy Rzeczyca. Paniom udało się udrzeć około kilograma pierza.

czytaj dalej na temat: KGW Królowa Wola na Regionalnym Konkursie Darcia Pierza w Rzeczycy

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 17

W poprzednim tygodniu: 158

W tym miesiącu: 425

W poprzednim miesiącu: 698

Wszystkich: 63499

KASZTELANIA INOWŁODZKA