Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

Otwarcie sezonu turystycznego w Zamku Inowłódz!

Utworzono dnia 12.04.2023
Czcionka:

Tegoroczny sezon turystyczny w Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu zainauguruje event edukacyjno-historyczny pn. Łżykwiat Kasztelański.

Łżykwiat (daw. kwiecień) to gratka nie tylko dla miłośników średniowiecza, ale też atrakcyjna propozycja weekendowa dla rodzin z dziećmi.

Już 15 kwietnia na podzamczu przeprowadzone zostaną widowiskowe manewry Chorągwi Ziemi Łęczyckiej i rycerskie turnieje (miecza, łuku, kubba). W tworzenie niniejszego wydarzenia zaangażowane są grupy rekonstrukcyjne z całej Polski, które przyjechały do Inowłodza na zaproszenie Kasztelani Inowłodzkiej.

Dzień później, 16 kwietnia, w zamkowej wieży nastąpi otwarcie wystawy pt. "Regalia Kapituły Rycerstwa Polskiego". Warto nadmienić, że ekspozycja pamiątek KRP to największy zbiór przedmiotów związanych z rekonstrukcją i rekonstruktorami historycznymi od lat 90 XX w. Składa się na nią m. in. 60 tarcz herbowych bractw i grup rycerskich zrzeszonych w Kapitule Rycerstwa Polskiego. Wcześniej ekspozycja znajdowała się w Zamku Krzyżackim w Gniewie. Ich pozyskanie to wynik porozumienia podpisanego 30 października 2022 r. przez Wójta Gminy Inowłódz Pana Bogdana Kąckiego, Panią Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Monikę Matusiewicz, Hetmana Wielkiego Kapituły Rycerstwa Polskiego Michała Lewartyna Wojtysiaka, członków Konwentu KRP Marszałka Marka Mojeckiego, Kanclerza Marcina Owczarczaka oraz Herolda Piotra Pastusiaka.

Przypominamy, że od 15 kwietnia nasz obiekt będzie dłużej czynny dla zwiedzających.

Godziny otwarcia Zamku Inowłódz w sezonie:

Wtorek – piątek, godz. 10:00-16:00

Sobota – niedziela, godz. 12:00-18:00

Poniedziałek - nieczynne

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 360

W poprzednim tygodniu: 352

W tym miesiącu: 1384

W poprzednim miesiącu: 1463

Wszystkich: 108671

KASZTELANIA INOWŁODZKA