Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

Zakończenie projektu pt. „Sieć na kulturę w podregionie piotrkowskim”

Utworzono dnia 08.12.2021
Czcionka:

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu wzięło udział w projekcie pn. „Sieć na kulturę w podregionie piotrkowskim” realizowanym przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Projekt składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie szkolenie było skierowane do pracowników Gminnych Samorządowych Instytucji Kultury. II etap przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat z podziałem na grupy 10-14 lat i 15-18 lat. W Gminnym Centrum Kultury w Inowłodzu w zajęciach udział wzięli uczestnicy z grupy wiekowej 10-14 lat.

Projekt miał na celu rozwinięcie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży poprzez przeprowadzenie atrakcyjnych, perspektywicznych i bezpłatnych zajęć z tematu „projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”. Podczas szkolenia zostały omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Uczestnicy poznali dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów, zdobyli również umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego oraz dowiedzieli się o przysługujących prawach autorskich i co to jest creative commons.

Zajęcia rozpoczęły się 7 września, a zakończyły 12 października 2021 r. Szkolenia odbywały się on-line na platformie Microsoft Teams i obejmowały 31 godzin lekcyjnych (45 minut). Szkolenie ukończyło 6 uczestników: Jeremi Jackow, Liliana Mizerska, Ernest Hudzik, Aleksander Wydra, Fabian Nockowski i Antoni Kowalski, którzy otrzymali zaświadczenia uczestnictwa w projekcie. Serdecznie dziękujemy Pani trener z ramienia Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, Annie Starzyńskiej - Brzusce za profesjonalne i bardzo twórcze prowadzenie zajęć, podczas których uczestnicy wykazali się dużą kreatywności i stworzyli wiele ciekawych projektów graficznych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 152

W tym miesiącu: 683

W poprzednim miesiącu: 1374

Wszystkich: 84189

KASZTELANIA INOWŁODZKA