Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

Narodowe Święto Niepodległości 2023

Utworzono dnia 07.11.2023
Czcionka:

W tym roku obchodom 11. listopada w Gminie Inowłódz towarzyszyć będzie popołudniu niezwykle wyjątkowe wydarzenie - otwarcie wystawy pt. "Tamci ludzie, tamte czasy, to samo miejsce...".

Pragniemy Was zainteresować zbiorem archiwalnych zdjęć oraz opowieściami o zasłużonych dla naszej społeczności, nieżyjących już mieszkańcach gminy. Mamy nadzieję, że będzie to słuszny pretekst do wspominek i rozmów o tożsamości, dziedzictwie materialnym i niematerialnym. Plansze wystawowe, przy wsparciu ZI, przygotowała mieszkanka Inowłodza i miłośniczka przekazywanej z ust do ust ("żywej") historii, Natalia Kozakiewicz, w ramach zadania "Mieszkańcy kluczem do Zamku. Kulturalne inicjatywy dla gminy Inowłódz" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+2023.

Autorską oprawę muzyczną spotkania z nutą nostalgii zapewni Marek Leszczyński.

Partnerem wydarzenia jest Nasz Inowłódz - Wieści Gminne. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Roberta Karbownika w sali obrad wyświetlimy tego dnia filmy z serii "Świadkowie Historii" i nie tylko... 

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 256

W poprzednim tygodniu: 268

W tym miesiącu: 806

W poprzednim miesiącu: 1186

Wszystkich: 106630

KASZTELANIA INOWŁODZKA