Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

EDD 2023 - żywe dziedzictwo. Tradycje od pokoleń.

Utworzono dnia 07.09.2023
Czcionka:

17 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2023 r. zapraszamy na quest „Inowłódz – historii wieki nad brzegiem rzeki”. Quest to gra terenowa o walorze edukacyjnym. Uczestnik podąża za wskazówkami i odkrywa okolice. Na mecie na najszybszych czekają nagrody.

17 września gmina Inowłódz zaprasza po dawkę przygody! W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2023 r. proponujemy Państwu quest pn. Inowłódz – historii wieki nad brzegiem rzeki.

Jest to quiz-opowieść o dziejach Inowłodza – dziś wsi, a niegdyś średniowiecznego miasta o strategicznym znaczeniu. Z jednej strony Inowłódz leżał na ważnym szlaku handlowym biegnącym z Torunia do Lwowa, z drugiej zaś ufundowany przez Kazimierza Wielkiego Zamek w Inowłodzu spełniał funkcje obronne. Quest przybliża jednak znacznie więcej faktów historycznych, na przykład z czasów I i II WŚ. Warto mieć na uwadze także kulturalną przeszłość Inowłodza, który do dziś jest postrzegany jako jeden z najważniejszych punktów na mapie filmowej województwa łódzkiego. Do niedawna działał tu ośrodek łódzkiej wytwórni filmów fabularnych, powstały również zdjęcia do takich tytułów jak “Popioły”, “Czterej Pancerni i pies”, “Hubal” i wiele więcej.

W queście może wziąć udział grupa max. 15 osób. Obowiązują wcześniejsze zapisy na pod numerem tel. Gminnego Centrum Kultury - Zamek w Inowłodzu:

(44) 726-01-34 lub mailowo: gck@inowlodz.pl
Zapisy trwają do 17 września do godz. 9:00.

Na uczestnika, który jako pierwszy pokona całą trasę i odgadnie HASŁO QUESTU na mecie będzie czekać wyjątkowa szkatuła kryjąca skarby naszego regionu…

 

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 262

W poprzednim tygodniu: 268

W tym miesiącu: 812

W poprzednim miesiącu: 1186

Wszystkich: 106636

KASZTELANIA INOWŁODZKA