Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

XV Powiatowe Święto Ziemnika

Utworzono dnia 04.10.2021
Czcionka:

 

W sobotę, 2 października 2021 roku, odbyło się XV Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie. Organizatorami wydarzenia byli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowski, Bogdan Kącki - Wójt Gminy Inowłódz i Agnieszka Ciołak – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu.

Najważniejszym punktem imprezy był jubileusz Gminnego Dziecięco Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Cekinki”. W tym roku Zespół obchodził 10- lecie swojej działalności. Cekinki wystąpiły przed publicznością, która tak licznie przybyła na uroczystość. Wiele życzeń, upominków, kwiatów i podziękowań otrzymał zespół. Szczególne podziękowania oraz życzenia wygłosił Wójt Gminy Inowłódz Bogdan Kącki, życzył zespołowi jeszcze wielu lat działalności, występów i sukcesów. List gratulacyjny na ręce kierownika zespoły Zbigniewa Kosylaka przekazała Agnieszka Ciołak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu. Członkowie zespołu podzielili wśród gości jubileuszowy tort przygtowany specjalnie na tą okoliczność przez Tomasza Mazurka z cukierni „Mazurek”.

W programie oprócz muzycznych występów lokalnych zespołów ludowych takich jak „Królowianie” i „Brzystowianie” odbył się konkurs na Reklamę Ziemniaka. W Konkursie brało udział 8 reprezentacji KGW:

KGW Wykno gmina Będków, KGW Kochanów, Henryków gmina Lubochnia, KGW Buków gmina Ujazd, KGW Maksymilianów gmina Rokiciny, KGW Naropna gmina Żelechlinek, Koło Klub Biesiadnicy z gminy Czerniewice, Kaniczanki z Kanic gmina Rzeczyca, KGW Komorów gmina Tomaszów Mazowiecki. Komisja w składzie: Mariusz Węgrzynowski, Ewa Korzeniewska oraz Agnieszka Ryś wyłoniła zwycięzcę konkursu. I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Maksymilianów gmina Rokiciny. W konkursie na Króla Ziemniaka zgłoszono 9 ziemniaczanych okazów I miejsce zajął Pan Piotr Bojdo z Bobrowca gm. Rzeczyca z ziemniakiem o wadze 1358 g.

Rozstrzygnięto również gminny konkurs plastyczny pn.:” Ilustracja do piosenki ludowej” organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Brzustowie. Zadaniem konkursowym było wykonanie prac malarskich inspirowanych piosenką ludową naszego regionu lub wybranego regionu Polski. Na konkurs wpłynęło 85 prac. Konkurs obejmował wszystkie placówki oświatowe w Gminie Inowłódz. Zwycięzcom konkursu gratulujemy.

Wręczone zostały także puchary zwycięzcom powiatowego konkursu w rzucie gumofilcem, który przeprowadzony został w czterech kategoriach: VIP I miejsce zajął Arkadiusz Gajewski Radny Sejmiku województwa Łódzkiego z rzutem na odległość 17,60m. W kat. mężczyzn najdalej, bo aż 24,60 m rzucił Pan Krystian Wójciak, w kat. kobiet najlepsza była Pani Grażyna Wójciak z rzutem 17,50 m, w kat. dziewczynek zwyciężyła Maja Jeske rzutem na odległość 10,00 m, wśród chłopców Kacper Konewka, który rzucił na odległość 15,60 m. Ostatnim konkursem tego wieczoru był konkurs Brzustowskiego Oberka, w którym udział wzieły 3 pary, a najlepsza okazała się para Marianna i Marian Mąkola z Brzustowa. Organizatorzy zapewnili uczestnikom uroczystości moc atrakcji towarzyszących. Na dzieci czekały różnego rodzaju animacje i gry sprawnościowe. Odbywały się również degustacje potraw ziemniaczanych oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami. Prowadzona była również loteria przez nauczycieli oraz sprzedaż ciasta przygotowanego przez rodziców dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie na rzecz chorej na SMS Zosię Bigos.

Na zakończenie na scenie wystąpiła Kapela Góralska Ciupaga. Podczas XV Powiatowego Święta Ziemniaka

nie brakło licznie zgromadzonych gości. Na zakończenie zabawę biesiadną poprowadził DJ Paweł Jaworski.

Wójt Gminy Inowłódz i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury składaj serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom XV Powiatowego Święta Ziemniaka:

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA ODDZIAŁ TERENOWY W ŁODZI

PAN KAZIMIERZ MOCHOLA ZAKŁAD BETONIARSKI - BRZUSTÓW

PAN MARIUSZ MOCHOLA MAR-M-BRUK - BRZUSTÓW

PAN ŁUKASZ GOSZKIEWICZ KRUSZMAKS - KANICE

PAN ANDRZEJ LEKSIŃSKI OGRÓD TWOICH MARZEŃ - INOWŁÓDZ

AGRO FOOD POLSKA - GORTATOWICE

PAN TOMASZ MAZUREK CUKIERNIA MAZUREK - TOMASZÓW MAZOWIECKI

PAŃ MARIAN GOŹDZIK ELEKTRO – INSTAL - TOMASZÓW MAZOWIECKI

PANI JAGODA CIEŚLIKIEWICZ STUDIO STYLIZACJI PAZNOKCI LUNA - SŁUGOCICE

INTER-VION S.A. CENTRUM DYSTRYBUCJI – TOMASZÓW MAZOWIECKI

PAN MAREK KOSELAK FIRMA HALNDLOWO PRODUKCYJNA KOSELAK - WĄWAŁ

PAŃSTWO ELŻBIETA I ANDRZEJ SZYMAŃSCY KELMES S.J. - TOMASZÓW MAZOWIECKIPANI KRYSTYNIE DARCZYŃSKIEJ - HANDEL DETALICZNY BRZUSTÓW

 

Podziękowania za patronat medialny:

TVP Łódź

Radio Łódź

Radio Fama

Portal Internetowy Nasz Inowłódz – Wieści Gminne

Radio Strefa FM

Tomaszowski Informator Tygodniowy

Format 3A

Portal Nasz Tomaszów

 

Organizacja tej wyjątkowej imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie społeczność wsi Brzustów, zaangażowanie i wkład pracy wielu osób. Serdeczne podziękowania dla:

Pani Jadwigi Warczyk Sołtysa Wsi Brzustów oraz rady sołeckiej.

 

Pani Marianny Mąkoli i Koła Gospodyń Wiejskich w Brzustowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie.

 

Pani Monice Dróżdż, Mirosławie Olas, Zbigniewowi Niemcowi i Piotrowi Gawędzie Radnym Rady Gminy Inowłódz.

 

Pana Tomasza Janasa Prezesa oraz druhów strażaków OSP Brzustów.

 

Pani Iwony Gabryszewskiej dyrektorowi oraz nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie.

 

Jana Warczyńskiego, Leokadii i Jana Dróżdżów, Anny i Mariana Krzysztofików, Stanisławy i Zygmunta Kujdów.

 

Pracowników Urzędu Gminy w Inowłodzu oraz Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu oraz dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania XV Powiatowego Święta Ziemniaka.

 

 

 

 

 

XV Powiatowe Święto Ziemniaka

Utworzono dnia 04.10.2021, 14:53

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 152

W tym miesiącu: 683

W poprzednim miesiącu: 1374

Wszystkich: 84189

KASZTELANIA INOWŁODZKA