Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

AKTUALNOŚCI:

3 - 4 października 2017 - zamek nieczynny

Utworzono dnia 26.09.2017

Informujemy, że w dniach 3-4 października 2017 r. (wtorek i środa) 
zamek będzie zamknięty dla zwiedzających.

Dożynki Prezydenckie Spała 2017

Utworzono dnia 18.09.2017


W dniach 16 – 17 września 2017 r. odbyło się coroczne „święto plonów” czyli
Dożynki Prezydenckie w Spale.

W uroczystościach udział wziął Prezydent RP Andrzej Duda
wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą.

czytaj dalej na temat: Dożynki Prezydenckie Spała 2017

Mammografia w Inowłodzu

Utworzono dnia 04.09.2017

„Łączy Nas Kobiecość" to 6 edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. Weź udział w akcji i wykonaj badanie mammograficzne, a otrzymasz prezent w postaci kosmetyku z oferty drogerii Rossmann.

W czasie trwania akcji możesz skorzystać z:

- bezpłatnej mammografii dla kobiet w wieku 50-69 lat (roczniki między 1948 a 1967), które ostatnią mammografię wykonały przynajmniej 2 lata temu,

- mammografii dla kobiet niekwalifikujących się do programu Narodowego Funduszu Zdrowia w cenie 56 zł (cena regularna 80 zł).

Badanie wykonasz

18 WRZEŚNIA 2017R.

INOWŁÓDZ

parking obok Urzędu Gminy, ul. Spalska 2

Zapisz się na mammografię telefonicznie pod numerami: 42 254 64 10 ; 517 544 004 lub przez internet na stronie www.salvemedica.pl/mammografia.

Wykonując mammografię w ramach akcji, możesz wziąć udział w konkursie. Do wygrania są zestawy kosmetyków o wartości 700 zł każdy. O szczegóły zapytaj w miejscu wykonywania badania lub sprawdź na stronie www.laczynaskobiecosc.pl.

Więcej informacji o akcji na stronach: www.laczynaskobiecosc.pl, www.salvemedica.pl oraz na profilu Łączy Nas Kobiecość na Facebooku.

Tytuł Honorowego Prezesa Towarzystwa Fortyfikacyjnego Linia Pilicy dla Płk Mariana Zacha

Utworzono dnia 01.09.2017


1 września w inowłodzkim zamku Towarzystwo Fortyfikacyjne Linia Pilicy 
nadało Tytuł Honorowego Prezesa Płk Marianowi Zachowi

czytaj dalej na temat: Tytuł Honorowego Prezesa Towarzystwa Fortyfikacyjnego Linia Pilicy dla Płk Mariana Zacha

NARODOWE CZYTANIE „WESELA” w Inowłodzu

Utworzono dnia 04.09.2017

2 września 2017 roku  w sali obrad Rady Gminy Inowłódz na zamku w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie „WESELA” Stanisława Wyspiańskiego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem  Pary Prezydenckiej.

Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Do czytania zaprosiliśmy: Pana Bogdana Kąckiego Wójta Gminy Inowłódz, Pana Wacława Chachułę Przewodniczącego Rady Gminy Inowłódz oraz radnych Pana Marka Leszczyńskiego, Pana Arkadiusza Łon, Pana Janusza Wilkowieckiego.

Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej: Panią Dorotę Dyło-Frejowską, Panią Lidię Jackow, Pana Marka Miziaka, Pana Andrzeja Zamorę.

Uczniów Publicznego Gimnazjum  w Inowłodzu: Zuzię Badura,  Karinę Sarnecką, Zuzię Osiak Jakuba Kopacza, Jakuba Samka oraz dwóch harcerzy Alberta Kopczyńskiego i Michała Grada.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za chęć  przybycia na zamek i wzięcia udziału w publicznym czytaniu naszej rodzimej literatury.

Szczególne podziękowania należą się Pani Basi Dziubałtowskiej – Chachuła  za pomoc w prowadzeniu Narodowego Czytania oraz Panu Maksymilianowi Papiernikowi – Hufiec ZHP Inowłódz.

Gminna Biblioteka Publiczna w Inowłodzu

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE „WESELA” w Inowłodzu

Tuwimowskie klimaty w Inowłodzu po raz piąty

Utworzono dnia 13.08.2017

12 sierpnia 2017 r. w sali koncertowej zamku w Inowłodzu odbyła się V jubileuszowa gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs Poezji im. Juliana Tuwima.  Wydarzenie rozpoczęto ludowym akcentem, którym był występ Zespołu Ludowego „Królowanie”. Następnie gości powitała Pani Barbara Maciejczyk Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu. Dalszą część wydarzenia poprowadził Pan Andrzej Zamora. Po odczytaniu protokołu Jury Konkursu głos zabrał przewodniczący Pan Andrzej Zaniewski, który nawiązał do działalności ZAIKS – u oraz potrzeby wspierania twórczości poetyckiej. Zaraz po Nim prelekcję na temat Tuwima i Jego związków z Inowłodzem wygłosił Pan Jan Zdzisław Brudnicki. W dalszej kolejności obecni laureaci konkursu prezentowali nagrodzone prace. Po interpretacjach własnych utworów przez laureatów głos zabrał Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, po czym dokonano wręczenia nagród. Nagrody i dyplomy gratulacyjne wręczyli członkowie jury, Pan Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz oraz Pani Barbara Maciejczyk Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu.

czytaj dalej na temat: Tuwimowskie klimaty w Inowłodzu po raz piąty

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ogłoszonego podczas Nocy Świętojańskiej – Otwarcia lata w Inowłodzu

Utworzono dnia 10.08.2017

Wracamy do naszego konkursu fotograficznego na fotografię reportażową, który odbywał się podczas Nocy Świętojańskiej – Otwarcia lata w Inowłodzu. Uprzejmie informujemy, że ogłoszenie wyników konkursu, zgodnie z regulaminem konkursu, odbędzie się podczas Dni Inowłodza, 20 sierpnia, na głównej scenie OSiRu  między godziną 15.00 a 17.30. Tam też zwycięzcom konkursu wręczone zostaną nagrody. Nagrodzone i wyróżnione prace  tego dnia wyeksponowane będą na terenie OSiRu obok Obozu Kasztelanii Inowłodzkiej. Od 21 sierpnia nagrodzone i wyróżnione zdjęcia będzie można oglądać na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu.

 

czytaj dalej na temat: Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ogłoszonego podczas Nocy Świętojańskiej – Otwarcia lata w Inowłodzu

Warsztaty decoupage w inowłodzkim zamku

Utworzono dnia 10.08.2017

9 sierpnia w zamku, w ramach działań wakacyjnych Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu odbyły się warsztaty decoupage, które poprowadziła Pani Jadwiga Lasecka – instruktor. Licznie przybyłych uczestników powitała Pani Barbara Maciejczyk Dyrektor GCK. Podczas kilkugodzinnych warsztatów zebrani nauczyli się ozdabiania techniką decoupage przedmiotów użytku codziennego, jak dzbanki, deski do krojenia, słoiki, szkatułki, czy kubki. Efektem pracy są wspaniałe dzieła, które mogą stanowić upominek okolicznościowy.

Tekst i foto: M. Werkowska

czytaj dalej na temat: Warsztaty decoupage w inowłodzkim zamku

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 69

W poprzednim tygodniu: 185

W tym miesiącu: 616

W poprzednim miesiącu: 675

Wszystkich: 36960

KASZTELANIA INOWŁODZKA